پیوندها  

برنامه محوری، ارتباط مستمر با سازمان، رعایت مقررات و عملکرد مناسب در راستای رضایت مردم و مهندساندر نشست مشترک روسا و هیات رییسه جدید دفاتر نمایندگی با اعضای هیات مدیره و ارکان سازمان تاکید شد

برنامه محوری، ارتباط مستمر با سازمان، رعایت مقررات و عملکرد مناسب در راستای رضایت مردم و مهندسان

نشست روسا و اعضای جدید هیات رییسه دفاتر نمایندگی با رییس و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان برگزار شد. به گزار ش روابط عمومی سازمان  این جلسه که به منظور آشنایی با برنامه های هیات مدیره سازمان برای پیشبرد امور جاری سازمان، بررسی مشکلات و برنامه های دفاتر نمایندگی و آشنایی با نظرات و پیشنهادات مسوولان دفاتر نمایندگی انجام گردید.

برنامه محوری در اولویت کاری روسای دفاتر قرار گیرد

 رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با اشاره به ضرورت ایجاد گفتمان در دفاتر نمایندگی برای استفاده از نظرات مهندسان بیان داشت: تلاش همه ما باید این باشد که در راه اعتلای نظام مهندسی ساختمان استان گام برداریم و در راستای خدمات رسانی به مهندسان و مردم کوشش کنیم. احمد تجری افزود: از فرصتی که مهندسان عضو با انتخاب ما، در اختیارما گذاشته اند باید به خوبی استفاده نماییم وبا برنامه ریزی دقیق برای انجام کارها بتوانیم پاسخگوی اعتماد مهندسان باشیم. وی در بخش دیگر از اظهاراتش خاطر نشان کرد: هماهنگی بین دفاتر نمایندگی به عنوان حلقه اتصال مالکان و مهندسان، کمیته ها و مسوولان ومدیران واحد های سازمان ضامن موفقیت هرچه بیشتر است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان تاکید کرد: همه روسای دفاتر بر اساس نظر سنجی مسائل و مشکلات حوزه خود را بررسی نمایند و به عنوان دستور کار جلسات کمسیون دفاتر در پی حل آن ها باشند.

تاکید بر نقش روسای دفاتر نمایندگی در ایجاد رضایت مندی برای مردم و مهندسان

در ادامه این جلسه نایب رییس اول سازمان نیز با اشاره به نقش روسای دفاتر نمایندگی در ایجاد رضایت برای مالکان و مردم  گفت: جدیت و پیگیر بودن مدیران سازمان در دفاتر نمایندگی می تواند در حل مشکلات و بهبود شرایط بسیار مثمرثمر باشد. حلیمه جرجانی همچنین بر تعامل مداوم و سازنده دفاتر نمایندگی هر شهر با شهرداری و شورای شهر در جهت همکاری های مشترک، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و سایر موارد مشترک که لازم به همکاری بیشتر است، تاکید کرد.

باید در جهت حفظ اعتماد مهندسان گام برداشت

محمد فرهمند نیا نایب رییس دوم سازمان هم در این نشست کاری با  اشاره به اعتماد جامعه مهندسان به منتخبین انتخابات هیات رییسه دفاتر نمایندگی بیان داشت باید در جهت حفظ این اعتماد قدم برداشت. وی اظهار کرد: روسا و هیات رییسه دفاتر نمایندگی باید در مجامع حضور مستمر و قوی داشته باشند  و با ارائه گزارش های منظم از فعالیت ها وتجربه ها، راهکارهای  خودرا برای حل مسایل و وحدت رویه به اشتراک بگذارند.

هدف نهایی حل مشکلات مردم و مهندسان است

در این نشست عضو هیات رییسه سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان هم با بیان شرایط مطلوب برگزاری انتخابات هیات رییسه دفاتر نمایندگی در سطح استان و دموکراتیک بودن آن اظهار داشت: هدف نهایی همه ما این است که با همفکری و همکاری مشکلات مهندسان و مردم را مرتفع سازیم. سید مجتبی موسوی بیان کرد باید با اتکا بر قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و استفاده از ظرفیت های موجود در راستای اعتلای جایگاه مهندسان صنعت ساختمان تلاش کنیم. وی با اشاره به عدم ارتباط مناسب بین دفاتر نمایندگی و سایر ارکان سازمان در گذشته ابراز امیدواری کرد این مشکل روز به روز کمتر شود. خزانه دار سازمان اضافه کرد رعایت حقوق شهروندی واجرای صحیح قانون راه حل مشکلات و معضلات در حوزه مهندسی است.

 اجرای مقررات ملی و رعایت اخلاق حرفه ای موجب افزایش کیفیت ساخت و ساز می شود

عضو دیگر هیات مدیره سازمان نیز در این نشست با اشاره به تفویض اختیار بخشی از وظایف هیات مدیره  به روسای دفاتر نمایندگی ابراز امیدواری کرد کیفیت ساخت و ساز در استان با تشریک مساعی و همکاری های لازم افزایش یابد. محمدرضا آلوستانی بیان داشت رعایت مقررات ملی ساختمان و اخلاق حرفه ای و نظارت دقیق بر عملکرد می تواند به ما در راه افزایش کیفیت ساخت و ساز کمک شایانی نماید. وی بر تعامل و ارتباط مداوم با شهرداری ها و راه و شهرسازی و بررسی مشکلات و اجرایی کردن توافق نامه های صورت گرفته با آن ها تاکید کرد.

در کمسیون دفاتر مسایل و مشکلات را بررسی و مرتفع خواهیم کرد

عضو معمار هیات مدیره سازمان با شاره به فلسفه تشکیل کمسیون روسای دفاتر گفت: وجود برخی مسایل و مشکلات و عدم وحدت رویه در انجام کارها و تلاش برای حل آن ها و نیز ضرورت تبعیت دفاتر نمایندگی از مصوبات هیات مدیره، باعث شکل گیری کمسیون روسای دفاتر شد که این جلسات همانند گذشته بطور مرتب برگزار خواهد شد. ابوالحسن اسلانی بیان داشت: امور سازمان تنها توسط هیات مدیره پیش نمی رود و روسای دفاتر نقش مهمی دارند تا بازوی توانمند هیات مدیره باشند. وی خاطر نشان کرد ضوابط و دستورالعمل های لازم که از شورای مرکزی ارسال گردیده و یا مصوب هیات مدیره سازمان و تفاهم نامه های مشترک است در جلسات بعدی به تفصیل بررسی خواهد شد.

فاصله بین دفاتر نمایندگی و سازمان باید بر طرف شود

ایوب پسرک لی عضو هیات مدیره سازمان یکی از مشکلات اخیر سازمان را وجود نوعی فاصله بین سازمان و دفاتر نمایندگی دانست و بیان داشت: اهرم های اجرایی سازمان، دفاتر نمایندگی هستند چراکه محل حضور مردم و مالکان هستند. وی با تاکید لزوم حل مشکلات با استفاده از تعامل بر حضور به موقع روسای دفاتردر محل کار و انجام اثر بخش وظایف توسط آن ها تاکید کرد.

در ادامه این نشست نیز حسین رضوی رییس شورای انتظامی سازمان با اشاره به مسوولیت های روسای دفاتر در بحث قراردادها بر نظارت  هر چه بیشتر آن ها بر عملکرد مهندسان، بررسی گزارش ها و تعامل با شورای انتظامی تاکید کرد.   روسای دفاتر نمایندگی نیز در این نشست کاری به بیان برنامه ها و مشکلات موجود در حوزه کاری خود پرداختند و بر همکاری روزافزون با مجموعه هیات مدیره و ارکان سازمان و تعامل مستمر تاکید کردند.   در پایان جلسه نیز مدیران برخی از واحدهای سازمان با حضور در جلسه ضمن بیان خواسته های خود از روسای دفاتر نمایندگی موارد و نکات لازم را بیان کردند.

 

 

 

 

 

 نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

شبکه های اجتماعی  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ